Foto’s importeren op Mac met Fotolader

Artikel

Zet met het programma's Fotolader gemakkelijk foto's van een digitale camera, telefoon of tablet over op de Mac.

Niveau:
Gemiddeld
Waardering:
3,0 / 5 (2 stemmen)
Sanne Couperus
Sanne Couperus
Gewijzigd op 20 mrt 2025

Fotolader Mac

Fotolader is een simpel maar handig programma. Het enige wat het doet is foto's importeren naar de Mac. Het voordeel is dat u zelf bepaalt waar u de foto's wilt opslaan. Als u foto's via het programma Foto's importeert, komen ze alleen in dit programma terecht. Met Fotolader kunt u gewoon een Findermap, bijvoorbeeld 'Afbeeldingen', selecteren en daar rechtstreeks de foto's in opslaan.

Importeren met Fotolader

Importeer zo foto's met het programma Fotolader:

  • Klik op het pictogram van de Finder (het lachende gezichtje) > Apps.
  • Dubbelklik op Fotolader.
  • Verbind het apparaat, bijvoorbeeld een fotocamera of telefoon, met de Mac door middel van de meegeleverde USB-kabel. Zet het apparaat aan.
  • Sluit u een tablet of smartphone aan? Dan moet u op het apparaat meestal aangeven dat u de computer vertrouwt. Als het apparaat is beveiligd met een wachtwoord, dan moet u dat eerst invoeren.
  • De Mac vraagt waarschijnlijk ook ter controle of u met het apparaat wilt verbinden. Klik op Sta toe.
  • Als op de Mac het programma Foto's automatisch opent, sluit dit programma dan via het kruisje in het rode bolletje. Keer terug naar Fotolader.

 Gebruik Fotolader op de Mac

  • Links in het venster staat de naam van het aangesloten apparaat. Hebt u meerdere apparaten aangesloten via USB, dan staan hier ook meerdere apparaten. Klik op het juiste apparaat.
  • Rechts verschijnen de foto's en video's die op het apparaat staan. Klik onder in het venster achter 'Importeer naar' op het uitklapmenu. Klik op de map waarin u de foto's wilt opslaan. Wij klikken op Bureaublad.
  • Staat de juiste map er niet tussen? Scrol dan naar beneden en klik op Andere. Navigeer naar de juiste map en klik op Kies.
  • Klik op Download alles om alle foto's in de map te plaatsen. Wilt u alleen sommige foto's importeren? Klik dan op de foto's, terwijl u de Command-toets command Toets op het toetsenbord van Apple. Soms afgekort tot Cmd en meestal voorzien van het teken ⌘. De toets is vergelijkbaar met de Ctrl-toets op andere toetsenborden en wordt in combinatie met een andere toets gebruikt om een commando (opdracht) te geven.
    ingedrukt houdt. Klik vervolgens op Download (en dus niet op Download alles).

De foto's zijn geïmporteerd in de geselecteerde map, en hebben in Fotolader een groen vinkje gekregen.

Inhoudsopgave
Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Bent u geholpen met dit artikel?

Laat weten wat u van dit artikel vond, daarmee helpt u de redactie van SeniorWeb én andere gebruikers van de website.

Geef uw waardering:

Meer over dit onderwerp

Bekijk meer artikelen met de categorie:

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven